SPLOŠNI POGOJI DELOVANJA KONTROLNEGA ORGANA LOZAR s.p.

Identifikacijska  številka Urada za meroslovje  376

Identifikacija SA  K-026



1

Tip K. O.

Kontrolni organ LOZAR je tipa C

2

Delovni čas:

Ponedeljek – petek: 07 – 15 h

sobota, nedelje in prazniki: Zaprto, ali po dogovoru

3

Naročanje

Stranka mora najkasneje do 14:30 pred dnevom opravljanja kontrole podati podatke (mesto vgradnje in št. merila). Način sprejema strank je enak vrstnemu redu prihajanja.

4

Obseg dela

Primerki za kontrolo, ki so v obsegu usposobljenosti kontrolnega organa.

Obseg usposobljenosti dostopen na:

External link opens in new tab or windowhttp://www.slo-akreditacija.si/acreditation/aleksander-lozar-s-p/ 


 

5

Obveznosti stranke

Dolžnost stranke je, da pravočasno posreduje podatke za kontrolo - overitev in da se na kontrolo pripelje ob dogovorjeni uri.

6

 

Garancija kontrolnega organa

Kontrolni organ jamči za rezultate svojega dela ob zaključku pregleda. Kontrolni organ ni odgovoren za stanje merila v nadaljni uporabi.

7

 

Plačevanje

Kontrolni organ po zaključku pregleda izstavi račun, ki ga stranka plača v zakonitem roku.

8

Stanje merila za kontrolo

Stranka je dolžna poskrbeti, da je primerek za kontrolo primeren za kontrolo in da normalno deluje.  

9

Informacije

Kontrolni organ da  uradni osebi na vpogled zahtevane zapisnike o opravljenih kontrolah

10

Nepristranskost

Najvišje vodstvo se obvezuje, da bo kontrolni organ deloval nepristransko in neodvisno

11

Zaupnost informacij

Kontrolni organ vse informacije, ki jih dobi od stranke jemlje kot zaupne. Določen del podatkov o stranki in merilu se, skladno z zakonodajo, posreduje v spletno bazo Urada za meroslovje - MIRS-info.  Kontrolni organ na zahtevo pristojnih organov za izvajanje nadzora, policiji, sodišču, posreduje tudi dokumentacijo o opravljenem postopku kontrole oz. omogoči vpogled v dokumentacijo, kontrolni organ o tem vnaprej obvesti stranko. Tega ne stori le v primeru, če mu to prepoveduje zakon. Vpogled v dokumentacijo o opravljenih postopkih kontrole kontrolni organ omogoči tudi Slovenski Akreditaciji za namen nadzora nad vzdrževanjem akreditacije.

Stranka s pristopom k postopku kontrole se smatra, da se z omenjenim strinja.


 

PRILOGA 1

                                                                      OVERITEV MERIL


Vsa zakonska merila, ki se dajejo v uporabo ali so že v uporabi, morajo biti v skladu z Zakonom o meroslovju (UR list RS št. 26/05 - uradno prečiščeno besedilo) overjena.

V skladu s Pravilnikom o postopku overitve meril (UR list RS, št. 97/14) je overitev postopek, katerega namen je ugotovitev, ali merilo izpolnjuje predpisane meroslovne zahteve. Če so zahteve izpolnjene, se takšno merilo zaščiti in označi z overitvenimi oznakami.

Skladno z Zakonom o meroslovju overitve izvaja Urad RS za meroslovje ali pooblaščena oseba oziroma samostojni podjetnik posameznik, t.i. imenovana oseba . Zahteve za imenovane osebe, postopek imenovanja, njihove naloge ter način nadzora s strani Urada RS za meroslovje določa Pravilnik o zahtevah, postopku imenovanja, nalogah in nadzoru imenovanih oseb na področju meroslovja (UR list RS, št. 131/04, 71/06, 64/08 in 27/17).

Naše podjetje izvaja overitve skladno z odločbo o imenovanju, izdano s strani Urada RS za meroslovje in se predstavlja s trimestno identifikacijsko številko imenovane osebe ID 376, ki je določena z odločbo o imenovanju.

Več podatkov o imenovanju in meroslovnem sistemu v Republiki Sloveniji se nahaja na spletnih straneh External link opens in new tab or windowwww.mirs-info.si in External link opens in new tab or windowwww.mirs.gov.si.